Šperky se SWAROVSKI ELEMENTS

Swarovski. Zdá se vám toto jméno nějak povědomé? Pak jste určitě obdivovatelé krásných šperků. Kdo by někdy neslyšel o špercích Swarovski? Snad každý si okamžitě vybaví nádherně se třpytící křišťál, ale nejen to. Swarovski vyrábí z křišťálů okouzlující mistrovská díla, která tuto značku proslavila. Jaká však byla její cesta od prvních krůčků na trhu k pozici jedné z nejprestižnějších klenotnických značek? A co kdybyste si i vy pořídili nějaký z jeho úchvatných šperků?

Swarovski

Firma Swarovski a něco zajímavého z její historie

Když se v roce 1862 v Čechách narodil Daniel Swarovski, nikdo by si nepomyslel, že jednou se jeho jméno tak proslaví. Pracoval v dílně svého otce a rád experimentoval s broušením skleněných kamenů. Byl velmi technicky vynalézavý a pochopil, že brusy poháněné šlapáním nohou musí být nahrazeny něčím novým.

Když mu bylo 21 let, navštívil Vídeň, kde se seznámil s důmyslnými stroji a novými technologiemi pro svůj vlastní průmysl. Zpočátku se různé druhy skla vybrušovaly ručně na pískovcových brusech. Dnes se provádí strojní broušení. Ale na počátku toho všeho stál nejvýznamnější konstruktér a výrobce strojního broušení - mladý jizerskohorský rodák Daniel Swarovski. Ten právě vynalezl stroj, který řeže krystaly kamenů s úžasnou precizností. Dokázal vyrábět ozdobné kameny v nejlepší kvalitě a ve velkých počtech. Velká potřeba energie byla základem pro rozhodnutí Daniela Swarowského přestěhovat se v roce 1895 s rodinou do nenákladného tyrolského městečka Wattens. V tomtéž roce byla založena jeho firma Swarovski. Tam, na březích dravé alpské řeky Inn, mohla nová firma konečně využít hydroelektřinu jako pohon pro hromadné broušení a leštění skleněných bižuterních kamenů. Proslulost firmy Swarovski rostla a vždy se opírala o vysokou kvalitu a inovaci.

V roce 1911 se ve Wattensu poprvé zatřpytily jeho skleněné šperky. A v době mezi světovými válkami si vydobyly skleněné šperky z Tyrolska své postavení na světovém trhu. Od roku 1913 začala firma vyrábět také svůj vlastní křišťál. Byl to další významný mezník v historii firmy. Dnes se tato společnost pyšní víc než stoletou tradicí rodinné firmy a má přes 17 000 zaměstnanců ve více než 40 zemích světa.

Třpytivá inspirace

Šperky jsou tajnou zbraní každé ženy. A přestože nemají takovou moc jako prsten princezny Arabely, dodají i všednímu oblečení slavnostní ráz. Jsou doplňkem, který podpoří vaši originalitu a hodně o vás prozradí.

A právě svou nápaditostí a výjimečností prosluly šperky Swarovski, které díky tomu patří k nejznámějším na světě. Tyto klenoty jsou velkým překvapením, které uchvátilo svět.

Naušnice slza Naušnice srdce

Všechny náušnice, které byly do tohoto článku vybrány, můžete najít v internetovém klenotnictví: www.sperky-silvego.cz. Toto klenotnictví je známé velkým výběrem nápaditých, originálních šperků, jak se sami můžete přesvědčit. Doporučujeme nakoupit v tomto ověřeném obchodě

Dotyk krásy

Umíte si na sobě představit tyto okouzlující šperky? Swarovski nabízí mnoho druhů šperků, jak pro denní nošení, tak pro večerní. Tyto křišťálové šperky se zařadily mezi nejoblíbenější klenoty a jsou stále velmi populární. Z těchto kolekcí plných elegance vyzařuje také vytříbený vkus a cit pro detail. Ve špercích vždy vévodí křišťálově čisté a průzračné kameny, které se třpytí na všechny strany jako diamanty. Pokud uvažujete, že si pořídíte nějaký krásný šperk, nebo chcete někoho překvapit dárkem, tyto šperky jsou skvělá volba. Určitě nezklamou, ale naopak vám vytvoří úsměv na tváři.

Pro inspiraci jsme vám vybrali některé krásné kolekce a originální šperky. A výběr už je jen na vás.

Šperky a jiná mistrovská díla od firmy Swarovski jsou opravdu úchvatné. Přesvědčte se ale sami.

Křišťál

Dokonalá čistota

Swarowského křišťál je tak zářivý proto, že kromě skvělého brusu také splňuje vysoké požadavky na propustnost světla a dokonalou čistotu.

Roztomilé figurky

Výborným tahem firmy Swarovski bylo započetí výroby skleněných figurek zvířat. Z broušených figurek se stal doslova trhák. Jsou roztomilé a člověk žasne nad jejich dokonalými detaily.

Swarovski,figurky

Romantický styl

Do kolekci módních šperků jsou zahrnuty i nové modely, které se vyznačují jemnými, romantickými motivy, jak v klasických brusech, tak i v nevšedních tvarech a v krásných designech.

Swarovski,design

Křehká krása

Křišťál si rychle zamilujete. I vás, stejně jako mnoho jiných, určitě upoutá jeho průzračná čistota a získá si vás i svým nádherným duhovým třpytem, kterým na slunci září jako jasná hvězda. Tyto velké přívěšky dokonale broušeného křišťálu nejsou přeplácané, naopak působí vznešeně a nikdo je na vás nepřehlédne.

Swarovski,krása

V jednoduchosti je krása

Některé ženy dávají přednost méně nápadným, ale přesto působivým šperkům. I taková drobná květinka posetá křišťálovými kamínky může být půvabným ženským šperkem. Nebo se nechte inspirovat jinými jemnými i roztomilými náušnicemi, které najdete v nejširší nabídce náušnic v e-shopu: www.sperky-silvego.cz

Ke stému jubileu firmy bylo v roce 1995 otevřeno ve Wattens jako turistická atrakce muzeum „Kristallwelten“. Součástí jedinečné expozice jsou jak největší, tak i nejmenší broušený skleněný krystal na světě. Největší má průměr 40 centimetrů a váží 62 kilogramů.

Nádherné kolekce šperků se SWAROVSKI ELEMENTS můžete najít i v internetovém klenotnictví: pro www.sperky-silvego.cz

Nápadité a stylové šperky pro muže

Šperk jako dárek pro ženu

Hodinky jako dárek pro muže

Nákup šperku online

Swarovski,jednoduchost